1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Kuveyt'te iki subay casusluk suçlamasıyla gözaltına alındı
Kuveyt'te iki subay casusluk suçlamasıyla gözaltına alındı

Kuveyt'te iki subay casusluk suçlamasıyla gözaltına alındı

Kuveyt basını, ülkenin ulusal güvenliğini hedefleyen tehlikeli bir komplonun engellendiğini bildirdi.

A+A-

Kuveyt'te Alqabas gazetesinin üst düzey bir güvenlik kaynağına dayandırdığı haberinde, casusluk yaptığı iddia edilen iki subayın gözaltına alındığı bilgisi yer aldı.

Habere göre Başsavcılık, 2019’da Kuveyt’in ulusal güvenliğiyle ilgili gizli belge ve kayıtları çalan söz konusu iki subay hakkında vatana ve vazifeye ihanet suçlamasıyla soruşturma açtı.

Gazeteye konuşan güvenlik kaynağı, “İki subay, asker, parlamenterler ve nüfuz sahibi kişileri kapsayan geniş bir ağ ile çalışıyor. Londra’daki taraflarla olan temasları izlenirken, Kuveyt’in dışına çok önemli belgeleri sızdırdılar” dedi.

Sızan gizli belge ve kayıtların niteliği hakkında henüz bir bilgi alınmadı.

Ulusal Meclis üyesi Riad el-Sadani ise, “Gerçekler ortaya çıkacak. Suç ortaklıkları, vatana ve vazifeye ihanet var. Derin devletten bahsedenler onun ücretli maşalarıdır. Malezya Fonu hakkında, bazı İçişleri Bakanlığı mensuplarının Kuveyt’in içi ve dışında suç ortaklığı yaptığıyla ilgili sızıntılar var ve bunların hepsi yakın gelecekte ortaya çıkacak” şeklinde konuştu.

facebanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler