1. HABERLER

  2. AVRUPA

  3. Merkel Trump'ın G7 zirvesi davetini reddetti
Merkel Trump'ın G7 zirvesi davetini reddetti

Merkel Trump'ın G7 zirvesi davetini reddetti

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ABD Başkanı Donald Trump'ın Wahington'da yapılması planlanan G7 Zirvesi'ne davetini reddetti.

A+A-

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in ABD Başkanı Donald Trump'ın önümüzdeki ay Wahington'da yapılması planlanan G7 Zirvesi'ne davetini geri çevirdiği bildirildi. 

Alman hükümet sözcüsü Steffen Seibert, "Şansölye, Başkan Trump'a Haziran sonunda Washington'daki G7 zirvesine davet ettiği için teşekkür ediyor. Bugün itibariyle, genel pandemik durumu göz önüne alındığında, Washington'a bir yolculuğa kabul edemiyor" dedi. 

Merkel, Japonya, Kanada, İngiltere, Fransa, Almanya ve İtalya'yı içeren G7 zirvesine katılımı reddeden ilk lider oldu.

ABD Başkanı Donald Trump, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, G7 Liderler Zirvesi’nin Haziran ayında Camp David’de yapılabileceğinin sinyalini vermişti. 

Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Covid-19 salgınında iyileşme sürecinin, bu önemli diplomatik toplantının gerçekleşmesini sağlayacak kadar iyi gittiğini savunarak, “Artık milletimiz, temsil ettiği yüceliğe yeniden geri dönmeye başladığı için G7 zirvesini takriben aynı tarihte yapmayı planlıyorum. Ancak, tarihi mekan Camp David’de yapacağım“ ifadesini kullandı.

tg-003.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler