1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Milli Savunma Bakanlığı'ndan Şanlıurfa'daki patlamaya dair açıklama
Milli Savunma Bakanlığı'ndan Şanlıurfa'daki patlamaya dair açıklama

Milli Savunma Bakanlığı'ndan Şanlıurfa'daki patlamaya dair açıklama

Milli Savunma Bakanlığı Şanlıurfa'daki 20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı’nda meydana gelen patlamanın, mühimmatların yapısının bozulması sonucunda reaksiyona girmesi nedeniyle gerçekleştiğini açıkladı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Şanlıurfa’daki 20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı’ndaki patlamanın nedeni belli oldu. Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada; söz konusu mühimmatların mevsimsel değişiklik ve mevcut depolama koşullarından etkilenerek yapısının bozulması sonucunda reaksiyona girmesiyle patlamanın olduğu belirtildi.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Şanlıurfa’daki 20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı’nda 13 Kasım tarihinde meydana gelen patlama ile ilgili görüntülere ve görgü tanıklarının beyanlarına dayanarak yapılan ilk inceleme ve değerlendirme sonuçlarına göre, olayın herhangi bir dış etkiden kaynaklanmadığı, mühimmatın mevsimsel değişiklik ve mevcut depolama koşullarından etkilenerek yapısının bozulması sonucunda reaksiyona girmesi nedeniyle meydana gelmiş olabileceği değerlendirilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Ne olmuştu?

Şanlıurfa’daki 20. Zırhlı Tugay Komutanlığında 13 Kasım’da patlama meydana gelmiş, patlama sonrası Vali Erin yaptığı açıklamada "Akşam saatlerinde mühimmat deposunda meydana gelen patlamada 1 sivil ve 16 askeri personel olmak suretiyle 17 kişi yaralandı." ifadelerini kullanmıştı.

haber-altliklari-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler