1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Mısır, Sina Yarımadası'na sınırsız İsrailli turist kabul edecek
Mısır, Sina Yarımadası'na sınırsız İsrailli turist kabul edecek

Mısır, Sina Yarımadası'na sınırsız İsrailli turist kabul edecek

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah Sisi ile İsrail Başbakanı Naftali Bennet'in görüşmesi öncesinde Kahire yönetiminin Şarm eş-Şeyh'e yönelik İsrailli turist kotasını kaldıracağı açıklandı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah Sisi ve İsrail Başbakanı Naftali Bennet'in bugün Mısır'ın Sina Yarımadası'nda yer alan Şarm eş-Şeyh şehrinde bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşme, iki ülke arasında 2011'den bu yana Mısır'da gerçekleşmiş olması bakımından bir ilk olduğu için ayrı bir öneme sahip.

Ayrıca Mısır'ın Sina Yarımadası'na İsrailli turistleri sayı kotasıyla alma uygulamasından da vazgeçtiği, sayı sınırı olmaksızın Sina Yarımadası'na İsrailli turistlerin kabul edileceği, Mısır-İsrail sınır kapısının çalışma saatlerinin de uzatılacağı bildirildi.

Sina Yarımadası'nın güney ucunda ve Kızıldeniz kıyısında yer alan turistik Şarm eş-Şeyh şehri, İsrailli turistlerin uzun yıllardır ilgisini çekiyor. Fakat Sina Yarımadası'nda süren çatışmaların İsrailli turistleri korkuttuğu belirtiliyor. Geçmiş yıllarda İsrailli turistler Şarm eş-Şeyh ziyaretlerinde saldırılara uğramışlardı.

Kaynak: Mepa News

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
1 Yorum
İlgili Haberler