1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Muharrem İnce'nin 'Memleket Hareketi'ne dair AK Parti'den ilk açıklama
Muharrem İnce'nin 'Memleket Hareketi'ne dair AK Parti'den ilk açıklama

Muharrem İnce'nin 'Memleket Hareketi'ne dair AK Parti'den ilk açıklama

AK Parti'den Muharrem İnce'nin 'Bin Günde Memleket' hareketiyle ilgili ilk açıklama geldi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Muharrem İnce, bugünkü basın toplantısında "Bin Günde Memleket" hareketini duyurarak 4 Eylül'de Sivas'tan yola çıkacaklarını söyledi.

HaberGlobal'in aktardığına göre, İnce'nin hareketiyle ilgili olarak AK Parti cephesinden ilk açıklamalar geldi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, şunları söyledi: 

- Bugünkü konuşmasında Muharrem İnce tam da şunu söyledi. Eksen kaymasından ve dolayısıyla CHP'nin gerçek anlamda kendi kimliğini, kendi eksenini yeniden kazanması gerektiğini söyledi. Mücadelesini Sivas'tan başlatmasının sanırım söylediklerimle de ilgilisi var. Bunu izlenimle söylüyorum bilgiyle değil.

- Millet İttifakı'nın zaten kendi içinde büyük sorunları var. Birbirine benzemezler ittifakından oluşması baş sorunları. HDP var, merkezde CHP var bir de İYİ Parti var. Orada İYİ Parti siyaseti ile taban sosyolojisi arasında makas açılmakta.

- Bugün Muharrem İnce, siz seçimleri Kürt seçmenin desteği ile kazandınız ama öbür taraftan HDP'li seçmenden mahçup şekilde dil kullandınız, bundan da duydukları rahatsızlığı HDP'liler zaten dile getirdiler."

"Bakıp izleyeceğiz"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan'ın açıklamaları ise şöyle:

"AK Parti'nin kurullarında değerlendirilen bir konu değil açıkçası. Tabii bu partiden kopmalar, sayın İnce hareket olarak duyurdu, bunlar olabilir. Parti içi eleştiri yapıldı ama şimdi, bir yola çıkılıyorsa bakıp izleyeceğiz. Şu anda ip uçları çok net değil. Henüz yorum yapılabilecek durumda değil. Türkiye siyaseti açısından bakalım nasıl bir anlam getirecek. 

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler