1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Kılıçdaroğlu: Muharrem İnce'yi disipline vermeyi düşünmüyorum
Kılıçdaroğlu: Muharrem İnce'yi disipline vermeyi düşünmüyorum

Kılıçdaroğlu: Muharrem İnce'yi disipline vermeyi düşünmüyorum

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu 'Bin Günde Memleket' hareketini başlattığı basın toplantısında CHP yönetimini eleştiren Muharrem İnce hakkında ilk kez konuştu.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisini muhalefetin tek adamı olmakla eleştiren Muharrem İnce'ye karşı sessizliğini bozdu.

Kılıçdaroğlu ''Bu aşamada disipline vermeyi düşünmüyorum ama partiye zarar veren kimseyi partide tutmak istemeyiz'' diye konuştu.

CHP lideri, şu ifadeleri kullandı:

''Sizi eleştirdi diye eleştirenleri partinin dışına atarsanız, 'Artık senin burada yerin yoktur' diye bir kin, öfke, önyargıyla yaklaşırsanız bunun adı zaten 'siyaset' olmaz. Geçmişte bana muhalefet eden arkadaşlarım arasında hala milletvekili olan, belediye başkanı olan, partimizin yönetim organlarında görev alan isimler var. Demokrasiyi içselleştirmişseniz bunları olağan bulmalısınız.''

''Yaptıkları kantin solculuğu''

Cumhuriyet gazetesine konuşan Kılıçdaroğlu, ''CHP'yi sağa kaydırdı'' eleştirilerine de şu sözlerle yanıt verdi:

''Herkes için ve her alanda adalet için mücadele edeceksiniz, sonra da yok CHP sağa kaymış. Bu eleştirileri yapanların pek çoğunun solculuğu 'sözde' solculuktur, gardrop Atatürkçülüğü gibi, gardrop solculuğu, kantin solculuğudur. Rakı masalarında Cumhuriyet Halk Partisi’ni eleştirmeyi asla kabul etmem ve doğru bulmam. Oturup kendisine post tahsis edilmedi diye veryansın edeni samimi bulmam. Bunlardan dost da olmaz, partiye, ülkeye yarar da gelmez.''

Millet İttifakı genişler mi?

Kılıçdaroğlu, ''Millet İttifakı genişler mi?'' sorusuna da ''Onu zaman gösterir'' yanıtını verdi.

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler