1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Müslüman Alimler Birliği: İsrail'in ilhak planına karşı susmak ihanettir
Müslüman Alimler Birliği: İsrail'in ilhak planına karşı susmak ihanettir

Müslüman Alimler Birliği: İsrail'in ilhak planına karşı susmak ihanettir

Dünya Müslüman Alimler Birliği, İsrail'in Batı Şeria'daki bazı bölgeleri ilhak etme planları karşısında sessiz kalmanın ihanet olduğunu söyledi. 

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Dünya Müslüman Alimler Birliği sosyal medya üzerinden yaptığı yazılı açıklamada, "İşgalci İsrail'in Filistin topraklarından yeni bölgeleri gasp etmesi karşısında sessiz kalmak ihanettir." ifadesine yer verdi.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin aktardığına göre, İsrail'in ilhak hamlesinin başarılı olması durumunda Birleşmiş Milletler gibi kurumlara karşı saygı kalmayacağı, ilhakı destekleyen ABD başta olmak üzere dünyada daha fazla kargaşa ve yıkım olacağı belirtilen açıklamada, gasp ve yağmanın uluslararası barışı tehdit ettiği ve herkesin bunlarla mücadele etmesi gerektiği vurgulandı.  

Diğer yandan, Alimler Birliği, İslam dünyasına, uluslararası yasaları tanımayan İsrail güçleriyle yapılan tüm anlaşmaların feshini içeren bir tavır sergilemesi çağrısında bulundu. 

Yapılan açıklamada ayrıca, İsrail’le normalleşmenin ve Filistin topraklarının bir karışından vazgeçilmesinin, Arap ve Müslüman nesillerin hakları karşısında işlenen bir suç olduğu ve Allah tarafından bunun hesabının sorulacağı bildirildi. 

twtcanli.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler