1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Nebati: KKM'yi eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ediyorum
Nebati: KKM'yi eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ediyorum

Nebati: KKM'yi eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ediyorum

Bakan Nebati, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, kur korumalı TL mevduat hesabını (KKM) eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ettiğini söyledi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, tasarruf sahiplerinin üçte birinin Döviz yerine kur korumalı TL mevduat hesabını tercih ettiğini bildirdi.

Nebati, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, kur korumalı TL mevduat hesabına ilişkin değerlendirmede bulundu.

Uygulamanın, milletin tasarruflarını döviz yerine Türk lirasına yatırmasını teşvik eden, bu sayede ekonomiye çok önemli katkı sağlayan bir enstrüman olduğunu vurgulayan Nebati, şunları kaydetti:

"Tasarruf sahiplerinin üçte biri döviz yerine bu faydalı yatırım aracını tercih ediyor. Böylece hem ekonomik büyümemize katkı sağlıyor hem tasarruf ediyor hem de döviz kurlarında manipülasyon yapmak isteyen kötü niyetli güçlerin yoluna taş koyuyor. Ülkemizde enflasyonu tetikleyen aşırı kur hareketleriyle mücadelemizde vatandaşlarımızla birlik olmamızı sağlayan en önemli enstrümanlardan biri olan kur korumalı TL mevduat hesabını haksızca eleştirenlerin iyi niyetinden şüphe ediyorum."

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler