1. BİLİM VE TEKNOLOJİ

  2. Newton: 2060 yılında Hz. İsa gelip kıyamet için uyarıda bulunabilir
Newton: 2060 yılında Hz. İsa gelip kıyamet için uyarıda bulunabilir

Newton: 2060 yılında Hz. İsa gelip kıyamet için uyarıda bulunabilir

17. yüzyılda yaşayan İngiliz fizikçi Isaac Newton'ın '2060 yılında Hz. İsa'nın geri döneceğini ve kıyametin kopacağını' yazdığı yeni notları bulundu.

Sputnik
A+A-

Yerçekimi kuvvetini bulan İngiliz fizikçi Sir Isaac Newton'ın şimdi de kıyametin tarihine dair bir tahmin yaptığı ortaya çıktı.

Milliyet'in haberine göre, ünlü bilim insanının notları arasında, Hz. İsa'nın 2060 yılında Dünya'ya geri döneceği ve kıyamet için insanlığı uyaracağı iddiası bulunuyor.

1643 yılında dünyaya gelen Newton'ın tanrı ve din kavramları ile yoğun şekilde ilgilendiği biliniyor. Newton'ın din hakkında not ettiği yazıların, İncil'de okuduğu metinlerin bir değerlendirmesi olduğu düşünülüyor.

"Daha önce kopması için bir sebep görmüyorum"

2060 yılında kıyametin kopacağını öne süren Newton, kıyamet tahmini hakkında şunları yazmış: "Daha sonra sona erebilir fakat daha önce sona ermesi için bir sebep görmüyorum"

Newton'ın kıyametin tarihini tahmin ettiği savı, Florian Freistetter'in yazdığı 'The A**hole Who Reinvented The Universe' kitabında yer alıyor.

Freistetter'e göre Newton'ın 2060 yılı tarihi tahmini, yeni bir başlangıcı, savaşı, felaketi ya da dini bir dönemi temsil ediyor olabilir. Freistetter ayrıca Newton'ın gelecekte yaşanması muhtemel olayları din ve tanrı kapsamında değerlendirdiğini ve bu olayların tanrının bir buyruğu olduğunu düşündüğünü belirtiyor.

Son yıllarda kıyametin tarihi ile ilgili çok sayıda iddia ortaya atılıyor. Bilim dünyasının da kıyamet tarihi ile ilgili bazı öngörüleri bulunuyor. Geçtiğimiz Ocak ayında Bulletin of the Atomic Scientists kurumu, iklim değişikliği, siyasi gerginlik ve nükleer savaş olasılığı sebebiyle Kıyamet Saati'ni 25 Ocak 2018 günü Türkiye saati ile 18:00'de 30 saniye ileri almıştı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
1 Yorum
İlgili Haberler