1. HABERLER

  2. AVRUPA

  3. Hollanda'da bir evin bodrumunda 'kıyameti bekleyen' bir aile bulundu
Hollanda'da bir evin bodrumunda 'kıyameti bekleyen' bir aile bulundu

Hollanda'da bir evin bodrumunda 'kıyameti bekleyen' bir aile bulundu

Hollanda'da bir bağ evinin bodrumunda dokuz yıldır kıyametin gelmesini bekleyen bir aile polis tarafından bulundu.

A+A-

Hollanda'nın Drenthe bölgesindeki evde polis 58 yaşında bir adamla yaşları 18 ile 25 arasında değişen yetişkin çocuklar olduğunu açıkladı.

Evin bodrumunda dışarıdan tamamen izole bir şekilde yaşayanlar çocuklardan en yaşlısının yakınlardaki bir köyün barında alkol aldıktan sonra başlarından geçeni anlatması ve yardım istemesiyle bulundu.

Tutuklanan 58 yaşındaki kişinin, önce çocukların babası olduğu sanılsa da sonradan öyle olmadığı ortaya çıktı. Kasabanın belediye başkanı adamın kaldıkları evin sahibi de olmadığını açıklayarak daha önce böyle bir durumla karşılaşmadıklarını belirtti.

Hollanda devlet televizyonunda yardım isteyen kişiyi tarif eden barın sahibi, genç adamın uzun saçları ve kirli bir sakalı olduğunu, eski kıyafetler giydiğini ve tavırlarının garip olduğunu belirtti. Alkol alıp sarhoş olduktan sonra genç adamla konuşmaya başladığını belirten barın işletmecisi, gencin kendisine hiç okula gitmediğini ve dokuz yıldır berbere uğramadığını söylediğini aktardı.

Genç adamın evde kardeşleri ile yaşadığını, kendisinin en büyükleri olduğunu ve bu durumu değiştirmek istediğini belirtmesini ardından bar sahibi polisi aradığını açıkladı.

Evi ziyaret eden polis ise komşu evlerden uzakta kanallarla ayrılmış ve bir köprü üzerinden ulaşılabilen evde bir dolabın arkasına gizlenmiş merdivenden bodruma inerek aileyi buldu.

Polis soruşturmanın devam ettiğini açıklarken ailenin tam olarak ne kadar zamandır orada oldukları ve çocukların annelerine ne olduğu konusundaki belirsizlikler sürüyor.

"Aile kıyameti bekliyor"

Yerel medya olayı, "ailenin yıllardır mahzende 'kıyameti beklediği' biçiminde" duyurdu.

De Wolden Belediye Başkanı de Groot, "Çok özel bir hikaye. Hiç böyle bir şey yaşamamıştım" dedi.

"Mahremiyet" ve soruşturmanın devam etmesi nedeniyle aile hakkında daha fazla bilgi vermeyen belediye başkanı, neden "kıyameti bekledikleri" konusunda da açıklama yapmadı.

uygulamabanner.jpg

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler