1. HABERLER

  2. AVRUPA

  3. Papa ve Fas Kralı 'Kudüs ortak değer' dedi
Papa ve Fas Kralı 'Kudüs ortak değer' dedi

Papa ve Fas Kralı 'Kudüs ortak değer' dedi

Fas Kralı 6. Muhammed ile bir araya gelen Katolik Kilisesi lideri Papa Francesco, Kudüs'ün "insanlık ve özellikle de tek tanrılı üç dinin inananları için bir ortak miras" olarak korunması çağrısı yapan bir belgeye imza attı.

BBC Türkçe
A+A-

Katolik Kilisesi lideri Papa Francesco ile Fas Kralı 6. Muhammed, Kudüs'ün "insanlık ve özellikle de tek tanrılı üç dinin inananları için bir ortak miras" olarak korunması çağrısı yapan bir belgeye imza attı.

2 günlük bir ziyaret için Fas'a giden Papa Francesco, Rabat'taki Kraliyet Sarayı'nda Kral 6. Muhammed ile bir araya geldi. Bu görüşmede iki lider, Kudüs'ün statüsüyle ilgili ortak bir çağrıda bulundu.

Vatikan tarafından yapılan açıklamaya göre ortak belgede Papa ve Fas Kralı, Kudüs'ün "kendine özgü ve kutsal yapısına" ve "barış şehri olarak manevi önemine" vurgu yaptı.

Papa ve Fas Kralı'nın ortak çağrısında şu ifadeler yer aldı:

"Bizler, kutsal Kudüs kentinin insanlık ve özellikle de tek tanrılı üç dinin inananları için bir ortak miras, bir buluşma mekanı ve barışçıl biçimde bir arada yaşama sembolü olarak korunmasını önemli buluyoruz. Bu amaçla, Kudüs'ün kendine özgü çok dinli karakteri, ruhani boyutu ve özel kültürel kimliği korunmalı ve desteklenmelidir."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler