1. HABERLER

  2. KAFKASLAR

  3. Paşinyan: Türkiye ile normalleşmeye hazırız
Paşinyan: Türkiye ile normalleşmeye hazırız

Paşinyan: Türkiye ile normalleşmeye hazırız

Ermenistan Başbakanı Paşinyan, bölgesel iletişimin tümüyle açılması gerektiğini, ayrıca ikili ilişkilerin normalleştirilmesi konusunda Türkiye ile diyaloga hazır olduğunu belirtti.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-
Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, hükümetin bugünkü oturumunda bölgedeki tüm iletişim hatlarının açılması gerektiğini, ayrıca ikili ilişkilerin normalleştirilmesi konusunda Türkiye ile diyalog başlatmaya hazır olduğunu ifade etti.

Paşinyan, “Komşu ülkelerle ilişkilerin derinleştirilmesi veya normalleştirilmesi, Ermenistan hükümetinin dış gündeminin önemli bir alanıdır. Geçenlerde İran'ı ziyaret ettim, bugün Gürcistan'a gideceğim. İran ve Gürcistan ile yapılan görüşmelerin gündeminde bölgesel iletişimin geliştirilmesi önemli rol oynuyor. Bu bağlamda İran sınırımızı Gürcistan sınırımıza bağlayan Kuzey-Güney projesine önem veriyorum” diye konuştu.

"Türkiye ile görüşmeye hazırız"

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu yakınlarda kamuoyu önünde Ermenistan ile ilişkiler konusuna değindiğine dikkat çeken Paşinyan, “Onun bu açıklamalarında, ilişkilerin normalleştirilmesi ve Ermenistan-Türkiye arasındaki demiryollarının ve karayollarının devreye alınması konularında görüşme olanağı görüyoruz. Yukarıda söylenenler açısından daha geniş bir bağlam kazanabilecek böyle bir görüşmeye hazırız” ifadelerini kullandı.

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.