1. HABERLER

  2. AFGANİSTAN

  3. Pentagon: Afganistan'da başka saldırılar da bekliyoruz
Pentagon: Afganistan'da başka saldırılar da bekliyoruz

Pentagon: Afganistan'da başka saldırılar da bekliyoruz

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon Sözcüsü John Kirby, Afganistan'da başka saldırılar da beklediklerini söyledi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon Sözcüsü John Kirby, Perşembe günü Kabil Havalimanı'nda düzenlenen ve aralarında 13 ABD askerinin de olduğu 170 kişinin öldüğü saldırının ardından, Afganistan'da başka saldırılar da beklediklerini söyledi.

Kirby, ABD'nin Perşembe günkü saldırılar karşısında aldığı önlemlerin "yetersiz kaldığını" kabul ederken, ABD Ordusu'nun ek saldırılara hazırlıklı olduğunu belirtti.

Kirby "Hala inanılır tehditler olduğuna inanıyoruz. Aslında çok belirli, inanılır tehditler" dedi.

Ülkesinin çekilme için konulan 31 Ağustos tarihine uyulacağını belirten Pentagon Sözcüsü, Amerikan Ordusu'nun çekilmesinden sonra ülke dışına yapılacak uçuşlar için başka yolların devreye sokulmaya çalışılacağını belirtti ve "Bunun ABD Ordusu'nu içermesi gerekmiyor" diye konuştu.

Dünkü saldırının ardından tahliye çalışmaları hızlanmıştı. Bir Beyaz Saray yetkilisine göre yaklaşık iki haftada Kabil Havalimanı'ndan tahliye edilenlerin sayısı 100 bini aştı.

Kaynak: BBC Türkçe

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler