1. HABERLER

  2. AVRUPA

  3. Putin: Suriye'de sorunları Türkiye ile birlikte çözüyoruz
Putin: Suriye'de sorunları Türkiye ile birlikte çözüyoruz

Putin: Suriye'de sorunları Türkiye ile birlikte çözüyoruz

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye'de olanlarla ilgili Türkiye le günlük iletişim kurduklarını belirtip olayların kökenini Ankara ile beraber bulmaya çalıştıklarını söyledi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Japonya’daki G20 zirvesi sonrası basın toplantısı düzenleyen Rusya lideri Vladimir Putin, Japonya’nın Osaka kentinde düzenlenen G20 Liderler Zirvesi’nin tamamlanması ardından bir basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda, Suriye’de Türkiye ile yapılan işbirliğine ilişkin bir soru karşısında Rusya lideri şunları söyledi: “Türklerle her gün iletişim kuracak biçimde çalışıyoruz, bu bakımdan onlarla Amerikalılarla olduğundan çok daha yoğun iletişim içerisindeyiz. Suriye’de olan tüm olayları biliyoruz ve bunların kökenini birlikte bulmaya çalışıyoruz.”

Ayrıca Rusya lideri, Suriye’deki durumu Osaka’da Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüştüğünü, ancak görüşmenin içeriğiyle ilgili detayları basın toplantısında konuşmayı gerekli bulmadığını belirtti ve ekledi: “Durum kontrol altında.”

Putin’in Japonya’da yaptığı bu açıklamalar, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin İdlib’deki kontrol noktalarından birisine havan topu saldırısı düzenlendiğinin, bu yüzden bir askerin hayatını kaybettiğinin duyurulmasını izliyor.

Türkiye Savunma Bakanlığı söz konusu saldırının, Suriye ordusunun mevzilenmiş olduğu bir alandan geldiğini duyurmuştu.

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler