Putin: Ukrayna ordusu karşı taarruzda 26 bin personel kaybetti

Putin: Ukrayna ordusu karşı taarruzda 26 bin personel kaybetti

Rusya Devlet Başkanı Putin, Ukrayna’daki yabancı paralı askerlerin kendi aptallıkları nedeniyle büyük kayıplar verdiğini belirtti

Rusya lideri Vladimir Putin, bugün St. Petersburg’da Belaruslu mevkidaşı Aleksandr Lukaşenko ile yaptığı görüşmede Ukrayna’daki yabancı paralı askerlerin özel askeri harekatta kendi aptallıkları nedeniyle büyük kayıplar verdiklerini, hükümetleri insanları savaş bölgesine gönderen ülkelerin halkının harekat bölgesinde neler olduğunu bilmesi gerektiğini ifade etti.

Sputnik'in haberine göre, Ukrayna ordusunun karşı taarruza geçtiği günden beri 26 bini aşkın personelini kaybettiği bilgisini veren Putin, “Yabancı paralı askerlere gelince, onlar da önemli kayıplar veriyor. Kendi aptallıkları yüzünden. Her halükarda hükümetleri insanları savaş bölgesine gönderen ülkelerin halkı, kamuoyu, orada neler olduğunu bilmeli. Ve biz bunu, yöneticilerinin eylemlerini değerlendirsinler diye insanların bilgisine sunacağız” vurgusunu yaptı.

Rus lider, Belaruslu mevkidaşının Ukrayna’nın ‘karşı taarruzunun olmadığını’ söylemesi üzerine, “Taarruz var, ancak başarısız oldu” açıklamasında bulundu.

 

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.