1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Radikal Yahudilerden Mescid-i Aksa'ya baskın
Radikal Yahudilerden Mescid-i Aksa'ya baskın

Radikal Yahudilerden Mescid-i Aksa'ya baskın

İsrail güçlerinin eşlik ettiği 160 civarındaki radika Yahudi, Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescidi Aksa'nın avlusuna baskın düzenledi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Kudüs İslami Vakıflar İdaresi'nden konu hakkında yapılan yazılı açıklamada, İsrail polisi koruması altındaki 158 radikal Yahudi'nin Mescidi Aksa'nın güneybatısında bulunan El-Meğaribe (Fas) Kapısı'ndan içeri girerek Harem-i Şerif'e baskın düzenlediği bildirildi.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin aktardığına göre, İsrail güçleri, sabahın erken saatlerinde Yahudi yerleşimcilerin baskınlarına karşı Mescidi Aksa’da nöbet tutan bir Filistinli vatandaşı tutukladı.

Radikal Yahudiler, İsrail polisi eşliğinde zaman zaman Mescid-i Aksa'nın avlusuna giriyor. Bu durum sık sık bölgede gerginliğin tırmanmasına ve Filistinliler ile İsrail polisi arasında arbede yaşanmasına neden oluyor.

 Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa, Müslümanların ilk kıblesi olma özelliğini taşıyor.

twtcanli.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler