1. HABERLER

  2. LİBYA SAVAŞI

  3. Rus Büyükelçi: Türkiye ve Rusya Astana tecrübelerini Libya’ya aktarma gayretinde
Rus Büyükelçi: Türkiye ve Rusya Astana tecrübelerini Libya’ya aktarma gayretinde

Rus Büyükelçi: Türkiye ve Rusya Astana tecrübelerini Libya’ya aktarma gayretinde

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov, Türkiye ve Rusya’nın daha önce Suriye’deki Astana sürecinde biriktirdikleri olumlu tecrübeyi bugün Libya’ya aktarmak için gayret gösterdiklerini açıkladı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov Daily Sabah gazetesine verdiği röportajda,  Türkiye ve Rusya’nın daha önce Suriye’deki Astana sürecinde biriktirdikleri olumlu tecrübeyi bugün Libya’ya aktarmak için gayret gösterdiklerini söyledi.

Bu çabaların BM şemsiyesi altında ve Libya halkının dahil edildiği kalıcı barış inşası hedefiyle sürdürüldüğünü anlatan Büyükelçi Yerhov “Politikacıların temasları başladığında, toplar susar. Sahadaki taraflar her zaman konuşmaya ve tavizler vererek anlaşmaya hazır olmayabilir. Ancak bizlerin Libya halkının pazarlık masasına oturduğu bir anlaşma sürecini başlatması ve Libya devletinin yeniden ayağa kalmasını sağlamak için destek vermesi gerekiyor”  ifadelerini kullandı.

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler