Rusya: Suriye konusunda ABD ile diyaloğa hazırız

Rusya: Suriye konusunda ABD ile diyaloğa hazırız

Rusya, Suriye'deki durum konusunda ABD ile kapsamlı bir diyaloga hazır olduğunu açıkladı.

Moskova tarafından yapılan açıklamada, Suriye'deki durum konusunda Washington'la kapsamlı bir diyalog için Kremlin’in hazır olduğu duyuruldu.

Rusya Dışişleri Bakanı Yardımcısı Sergey Ryabkov, New York'taki Dış İlişkiler Konseyi tarafından düzenlenen bir toplantıda video konferans yoluyla yaptığı açıklamada, Moskova'nın iki taraf arasındaki ciddi olayları veya anlaşmazlıkları önlemeye yönelik anlaşmaları iyileştirmek için acil kapsamlı diyaloglar yapmaya hazır olduğunu söyledi. Ryabkov, ülkesinin Suriye'deki durumla ilgili tüm dosyalarda Washington'la diyalog yolunu açmaya çalıştığını belirterek, “Bu alanda Suriye'de edindiğimiz deneyime dayalı olarak, ciddi askeri olayların önlenmesine yönelik anlaşmaları iyileştirmek için ABD ile çalışmak Moskova’nın öncelikleri arasında” dedi.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Rus mevkidaşı Vladimir Putin ile Libya ve İdlib'deki gelişmeler hakkında bir telefon görüşmesi yaptı.

tg-003.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.