1. HABERLER

  2. AVRUPA

  3. Rusya Yahudi Ajansı'nın ülkedeki faaliyetlerini sonlandırıyor
Rusya Yahudi Ajansı'nın ülkedeki faaliyetlerini sonlandırıyor

Rusya Yahudi Ajansı'nın ülkedeki faaliyetlerini sonlandırıyor

İsrail ile Rusya arasında son dönemde yaşanan gerginliklerin, ülkeleri temsil eden kurumları derinden etkileyebileceği belirtiliyor.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Moskova yönetimi, Ukrayna'daki Yahudilerin İsrail'e ulaşmasını sağlayan "Yahudi Ajansı"nın Rusya'daki faaliyetlerini sonlandırmasını talep etti.

Jeruselam Post'un haberine göre, Rusya'da varlık gösteren Yahudi Ajansı, yetkililerin kendilerinden kurum hakkında "yeniden düzenlemeler" yapmasını istediğini bildirdi.

Yahudi Ajansı'ndan yapılan açıklamada "Yetkili birimlerce belirlenen tüzük doğrultusunda faaliyetlerimizi devam ettirmek hedefiyle yetkili makamlarla sürekli bir irtibat halindeyiz. Günümüzde bile böyle bir diyaloga girilmesi dikkat çekici." ifadesi kullanıldı.

İsrail'in son dönemdeki Ukrayna politikası bağlamında Rusya ile gerilimler yaşaması nedeniyle Moskova yönetiminin böylesi bir karar aldığı belirtiliyor.

İsrailli yetkililer, Rus Yahudilerinin İsrail'e göç etme olasılığını sıfıra düşürmesi ihtimali sebebiyle Yahudi Ajansı'nın Rusya'daki faaliyetlerinin durdurulmasını endişeyle karşılıyor.

Kaynak: Mepa News

280.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler