1. HABERLER

  2. ASYA

  3. Rusya'da rahipler uçaktan şehre 'kutsal su' döktü
Rusya'da rahipler uçaktan şehre 'kutsal su' döktü

Rusya'da rahipler uçaktan şehre 'kutsal su' döktü

Rus din adamları, madde bağımlılığı ve cinsel ilişkiden arınması için uçaktan şehrin üzerine litrelerce kutsal su döktü.

Independent Türkçe
A+A-

Rusya’da Ortodoks rahipler yurttaşları madde bağımlılığı ve cinsel ilişkiden kurtarmak için şehrin üzerine litrelerce kutsal su döktü.

Din adamları Tver şehri sakinlerini alkol ve madde bağımlığından kurtarmadan önce küçük bir uçağa bindi. Uçak yerden yaklaşık 250 metre yüksekliğe çıktıktan sonra rahipler 70 litre kutsal suyu şehrin üzerine döktü.

Uçağın kapısı açılmadan önce ayin yapan din adamları daha sonra büyük bir kadeh içinde suyu yerdekilerin üzerine dökmeye başladı. Uçakta aynı zamanda o gün mucizevi şekilde alkol bağımlılığından kurtulduğunu iddia eden yeni evli bir adamla eşi de bulunuyordu.

Rahip Alexander bu ritüelin “alkol ve uyuşturucu” kullanımını engelleyeceğini ve “zinayı durduracağını” söyleyerek "Her hastalık bir virüsten kaynaklanır ve her bir virüs kötü ruhtur. Bu yüzden her hastalık aslında manevi bir rahatsızlıktır." diye konuştu.

Rusya milli içkisi votkaya olan düşkünlüğüyle tanınıyor. Ancak Dünya Sağlık Örgütü’ne (WHO) göre, yeni alkol karşıtı kampanyalar votka tüketimini azaltmaya yardımcı oluyor.

WHO'nun son verilerine göre, ülkede 2005’le 2016 yılları arasında ortalama bir kişinin alkol alımı yılda 15,8 litreden 11,7’ye düştü.

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
1 Yorum
İlgili Haberler