1. HABERLER

  2. ASYA

  3. Rusya'da TNT fabrikasında patlama: 19 yaralı
Rusya'da TNT fabrikasında patlama: 19 yaralı

Rusya'da TNT fabrikasında patlama: 19 yaralı

Rusya’nın Dzerjinsk kentinde yer alan bir patlayıcı fabrikasında gerçekleşen çok sayıda patlamanın ardından 19 kişinin yaralandığı bildirildi.

Sputnik
A+A-

Rusya’da başkent Moskova’nın 400 kilometre doğusunda bulunan Dzerjinsk şehrindeki Kristall isimli TNT fabrikasında üç büyük patlama yaşandığı kaydedildi. Dzerjinsk’in acil durum servislerinden yapılan açıklamalara göre patlamalar fabrikada bulunan 19 kişinin çeşitli derecelerde yaralanmasına sebep oldu.

Dzerjinsk sakinleri patlamalarına ardından kocaman gri duman bulutları gördüklerini ve patlama nedeniyle yaşan şok dalgası yüzünden evlerinin camlarının kırıldığını söylüyor.

Patlamaların 15 kilometre uzakta yer alan Bogorodsk kenti sakinlerinin hissedebileceği kadar güçlü olduğu belirtiliyor.

Teknolojik süreçler ihlal edilmiş olabilir

TNT fabrikasındaki patlamalara neyin sebep olduğu net olarak bilinmiyor fakat yetkililer ‘işlemler esnasında teknolojik süreçlerin ihlal edilmiş olması’ üzerinde durduklarını söylüyor.

Ayrıca patlamalar nedeniyle fabrikada çıkan yangının çok geniş bir alana yayıldığı belirtilirken Dzerjinsk idarecileri, yeni patlamalar da olabileceğini beklediklerini kaydetti.

Dzerjinsk kentinin acil durum servislerinden kaynaklar, fabrikanın patlayıcı üretilen kısmının tamamen yerle bir olduğunu belirtti.

Patlamanın ardından fabrikada bulunan kişilerden ikisinin kayıp olduğu da yetkilerin verdiği bilgiler arasında.

1953 yılında kurulan "Kristall" isimli fabrika, devlet şirketi "Russian Technologies"in bir parçası.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler