SADAT'tan 'Sedat Peker' açıklaması

SADAT'tan 'Sedat Peker' açıklaması

Sedat Peker'in Suriye'ye silah gönderilmesi iddialarının ardından SADAT tarafından konuya ilişkin açıklama yapıldı.

'Organize suç örgütü lideri olmak' suçlamasıyla hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker, YouTube üzerinden yayınlamaya başladığı video serisinin son bölümünü bu sabah saatlerinde dolaşıma soktu.

Peker'in videosunda SADAT ile ilgili ortaya attığı iddialarda, Suriye'de bir dönem faaliyet gösteren "El Nusra" isimli gruba bu şirket tarafından silah gönderildiği öne sürüldü.

SADAT Savunma ve Danışmanlık şirketinin sosyal medya hesabı üzerinden konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Organize Suç Örgütü Lideri Sedat Peker 30 Mayıs 2021 tarihinde sosyal medya hesabından yayınladığı bir videoda; “Suriye Türkmenlerine insani yardım götürme” maskesi altında “silah kaçaklığı” yaptığını itiraf etmiştir."

"Türkiye’de yargılanmakta olan Peker’in, kendini aklamak amacıyla bir yandan suçlarını itiraf ederken bir yandan da hedef saptırmak için pek çok isim de zikrederek “çamur at, tutmasa bile izi kalır” mantığıyla hareket ettiği görülmektedir."

"İşlediği suçlar belgeli ve ispatlı olan firari suç örgütü liderinin, hedef saptırmak için Türkiye Cumhuriyeti Devletinin resmi kurumu Milli İstihbarat Teşkilatını, güzide şirketimiz SADAT Savunma’yı ve bazı bürokratları hedef alması aklı selim sahibi kamuoyunun dikkatinden kaçmamıştır."

"İftira sahiplerini iftiralarını ispatlamaya, ellerindeki belgeleri savcılığa teslim etmeye çağırıyoruz. Peker videosunda terörist gruplara silah sattığını itiraf etmektedir"

"Fakat şirketimizin Peker tarafından terörist gruplara teslim edilen silahlarla hiçbir ilişkisi yoktur. SADAT Savunma’nın (iftira edildiği gibi) Suriye’de herhangi bir grupla eğitim, donatım, danışmanlık ve/veya benzeri hiçbir çalışması olmamıştır."

"Daha önce de yürütülen iftira kampanyalarına cevabi açıklamalarımız internet sitemiz ve sosyal medya hesaplarımızda yer almaktadır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur SADAT Savunma Yönetim Kurulu"

SADAT nedir?

28 Şubat 2012 tarihinde emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi tarafından kurulan SADAT, Türkiye merkezli bir askeri danışmanlık şirketi olarak hizmet veriyor.

Şirket bünyesinde 200'e yakın emekli Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personelinin çalıştığı ifade ediliyor.

Şirket kendi misyonunu şu ifadelerle açıklıyor:

"Uluslararası alanda Silahlı Kuvvetlerin ve İç Güvenlik Güçlerinin organizasyonu amacıyla, stratejik danışmanlık, özel savunma ve güvenlik eğitimleri ile donatım alanlarında hizmet vererek, İslam Ülkeleri arasında savunma ve savunma sanayi işbirliği ortamı oluşturmak ve İslam Dünyasının kendine yeterli bir askeri güç olarak da Dünya Süper Güçleri arasındaki hak ettiği yeri almasına yardımcı olmaktır."

twtbanner-001.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.