1. HABERLER

  2. KORONAVİRÜS

  3. Sağlık Bakanı Koca'dan koronavirüs şüphesiyle Ankara'ya inen uçağa dair açıklama
Sağlık Bakanı Koca'dan koronavirüs şüphesiyle Ankara'ya inen uçağa dair açıklama

Sağlık Bakanı Koca'dan koronavirüs şüphesiyle Ankara'ya inen uçağa dair açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Tekrar hatırlatmak isterim ki ülkemizde koronavirüs vakasına rastlanmamıştır" dedi. 

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çin'in Vuhan kentinden dünyaya yayılan koronavirüs salgınıyla ilgili olarak yeni bir açıklama yaptı.

"Bilindiği üzere, 23 Şubattan itibaren, komşumuz İran’la kara, demir ve havayolu geçişleri durdurulmuştur. Kara sınırlarımız karşılıklı olarak kapalıdır ancak havayoluyla ülkemizden İran’a dönmek isteyen İran vatandaşları için dönüşler devam etmektedir" diyen Koca, şöyle devam etti:

- İran’dan ülkemize dönmek isteyen Türk vatandaşları için ise özel bir sefer düzenlenmiştir. İran’dan bu seferle ülkemize gelen Türk vatandaşları 14 gün süreyle gözlem altında tutulacaktır.

- Bu çerçevede THY’ye ait TK879 sefer sayılı Tahran uçağının Ankara’ya inişi planlanmıştır. Uçakta bulunan 132 Türk yolcu ve mürettebat ilk kontrolleri ve karantina süreçleri için daha önce boşaltılmış ve karantina hastanesi olarak hazırlanmış olan Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesine nakledilecektir.

- Yolcuların detaylı sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra numuneleri alınarak Ulusal Viroloji Laboratuvarımızda tahlilleri tamamlanacaktır.

- Tekrar hatırlatmak isterim ki ülkemizde koronavirüs vakasına rastlanmamıştır.

twtcanli.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler