1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Sairun Koalisyonu ABD askerlerinin Irak'tan çekilmesini istiyor
Sairun Koalisyonu ABD askerlerinin Irak'tan çekilmesini istiyor

Sairun Koalisyonu ABD askerlerinin Irak'tan çekilmesini istiyor

Irak'taki parlamento seçiminden birinci çıkan Sairun Koalisyonu milletvekili El Sade, ABD askerinin Irak'tan çıkartılması konusunda kararlı olduklarını söyledi.

Tesnim
A+A-

Irak'ta 12 Mayıs'ta yapılan parlamento seçimlerinden birinci çıkan Sairun Koalisyonu'nun milletvekilli Abid El Sade, ABD askerinin Irak’tan çıkarılması konusunda kararlı olduklarını söyledi.

Irak’ta bulunan bütün yabancı güçlere karşı olduklarını belirten Abid El Sade, "Irak’ın teröristlere karşı kendini savunabilecek güce sahip olduğunu" ifade etti.

El Sade, açıklamasında Irak eski başbakanı Haydar Abadi’nin ABD’li askerlerin Iraklı askerlere danışmanlık yaptıkları için Irak’ta kaldığı yönündeki sözlerine işaret ederek, “Ama ABD’li askerlerin de danışmanlık yaptıklarını görmüyoruz” diye konuştu.

Irak’ta ABD askerlerinin varlığı daha önce de gündemi gelmiş, pek çok siyasi kesim tarafından ABD güçlerinin ülkeyi terk etmeleri gerektiğine dair açıklamalar yapılmıştı..

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler