1. HABERLER

  2. SURİYE

  3. Savunma Bakanı Akar: Suriyeli kardeşlerimizin aleyhine bir şey yapmamız söz konusu değil
Savunma Bakanı Akar: Suriyeli kardeşlerimizin aleyhine bir şey yapmamız söz konusu değil

Savunma Bakanı Akar: Suriyeli kardeşlerimizin aleyhine bir şey yapmamız söz konusu değil

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Esed rejimi ile gerçekleştirilen görüşmenin ardından açıklamada bulundu.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Moskova'da savunma bakanları ve istihbarat başkanları arasında gerçekleştirilen üçlü toplantıya ilişkin olarak, "Bizim Türkiye'de ve Suriye'de yaşayan Suriyeli kardeşlerimizin aleyhine bir şey yapmamız hiçbir şekilde söz konusu değildir. Onları zora sokacak bir davranış içinde hiçbir zaman bulunmadık, bulunmayız. Bunu herkes bu şekilde bilmeli ve ona göre davranmalıdır" dedi.

Moskova'da dün gerçekleştirilen üçlü toplantının yansımalarına ilişkin olarak Bakan Akar, görüşmede mülteci sorunu ve Suriye'deki tüm terör örgütleriyle mücadele konusunda bilgi ve görüş alışverişinde bulunduklarını aktardı.

Akar, şunları söyledi:

"Biz bölgemizde barış, huzur ve istikrarın temini ve sürdürülmesi için bugüne kadar üzerimize düşeni yaptık. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Şunu özellikle ifade etmek isterim ki bizim Türkiye'de ve Suriye'de yaşayan Suriyeli kardeşlerimizin aleyhine bir şey yapmamız hiçbir şekilde söz konusu değildir. Onları zora sokacak bir davranış içinde hiçbir zaman bulunmadık, bulunmayız. Bunu herkes bu şekilde bilmeli ve ona göre davranmalıdır."

Kaynak: T24

280.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler