1. HABERLER

  2. DOĞU TÜRKİSTAN

  3. Sezai Karakoç: Doğu Türkistan'ın başına gelenlerden bütün Müslümanlar suçludur
Sezai Karakoç: Doğu Türkistan'ın başına gelenlerden bütün Müslümanlar suçludur

Sezai Karakoç: Doğu Türkistan'ın başına gelenlerden bütün Müslümanlar suçludur

Şair ve düşünür Sezai Karakoç, genel başkanlığını yaptığı Yüce Diriliş Partisi'nde (YDP) Kurban Bayramı dolayısıyla bir açıklama yaptı.

Independent Türkçe
A+A-

Şair ve düşünür Sezai Karakoç, genel başkanlığını yaptığı Yüce Diriliş Partisi'nde (YDP) Kurban Bayramı dolayısıyla bir açıklama yaptı.

Partisinin İstanbul İl Başkanlığı’nda "İslam toprağında dünyaya geldiğimize şükredelim, bu bize Allah’ın bir lütfudur" ifadesiyle sözlerine başlayan Sezai Karakoç, şöyle devam etti:

"Bizi yoldan çıkarmaya çalıştılar, yanlışlıklar yapılarak yön verilmek istendi fakat biz buna rağmen Müslüman kaldık. Bu da bize Allah'ın bir lütfudur. Yanlış bir mantıkla ayağımız kayabilirdi. Bunun için de çok ortaya çalışmalar var. Ayağı kaymışlar bizim için çok büyük kayıptır. Allah onları tekrar kurtarabilir."

"Müslümanlar düşmanların oyununa geldi, birbirlerini kırıp döküyor"

Müslümanların bugün her birinin farklı bir rüzgâra kapıldığını, daha çok yabancıların etkisinde olduğunu söyleyen Karakoç, şunları kaydetti:

"Müslümanlar ne yazık ki çok acı bir kıyım içinde. Bugün Afganistan, Libya, Yemen, Suriye ve Irak'ın, kısacası bütün Müslüman alemi düşmanların oyununa gelmiş, birbirlerini kırıp dökmekteler. Bunu çözemedik, 100 yıldır İslam aleminin en büyük problemi bu. Öncelikle hür ve bağımsız olmamız gerekiyor."

"Bu dünyada kendimizi toparlamazsak..."

Avrupa'da ezan okutturulmadığını söyleyen Karakoç, şu ifadeleri kullandı:

"Camiyi nasıl yapıyorsun belli değil. E aynı şeyi bugün Doğu Türkistan'da da yaptırıyor Çin. Okutmuyor ezanı, Müslümanlara her türlü işkence yapıyor. Türkistan'daki Müslümanlar ona layık mıydı? Değildi. Biz layık olabiliriz. Doğu Türkistan'ın başına gelenlerden bütün Müslümanlar suçludur.  Afganistan'ın başına gelenlerden suçlu biziz. Her suçun bir cezası vardır. Bu dünyada da kendimizi toparlamazsak, biz de teker teker cezamızı çekeceğiz."

"Hakkıyla kullansak Müslümanları yenecek güç yoktur"

"Hacda hiç tanımadığımız Müslümanlarla dertlerimizi paylaşıyoruz, buluşuyoruz. Hac, Müslümanlara Allah'ın lütfettiği büyük bir iyilik, büyük bir imkân ve büyük bir güç. Eğer biz bunu hakkıyla kullansak Müslümanları yenecek kuvvet yoktur."

“Memleketleri istilaya uğrayan Müslümanlar unutulmamalı”

Kurban Bayramı’nın geçmişi hatırlama, birbirini tanıma, yardımlaşma ve dayanışmaya vesile olduğunu vurgulayan Karakoç, “Asla unutmamamız gereken ise, memleketleri istilaya uğramış Müslümanların yürek yakan durumlarıdır. Onların bağımsızlıklarına ve özgürlüklerine kavuşması için bütün müslümanların ellerinden geleni yapmaları boyunlarının borcudur” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
1 Yorum
İlgili Haberler