1. KORONAVİRÜS

  2. Şili Sağlık Bakanı: Koronavirüsten ölenleri 'iyileşmiş' kabul ediyoruz
Şili Sağlık Bakanı: Koronavirüsten ölenleri 'iyileşmiş' kabul ediyoruz

Şili Sağlık Bakanı: Koronavirüsten ölenleri 'iyileşmiş' kabul ediyoruz

Güney Amerika ülkesi Şili'de Sağlık Bakanı Jaime Manalich, ülkede Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden kişileri "iyileşmiş" olarak değerlendirdiklerini açıkladı.

A+A-

12 Nisan'da düzenlediği basın konferansında konuşan bakan, "898 hastamızı, artık (Covid-19'u) başkalarına bulaştırma ihtimalleri olmadığı için iyileşmiş olarak kabul ediyoruz. Bunların arasında en son teşhisinden itibaren 14 gün geçenler ve maalesef ölenler de var" ifadelerini kullandı.

Açıklama halkın tepkisine neden olsa da Bakan Manalich, uluslararası uzmanlar tarafından bu şekilde bir sınıflandırma yapmaları yönünde tavsiye aldıklarını savundu.

Şili'de resmi verilere göre 7 bin 900'den fazla koronavirüs vakası teşhis edildi ve 90'dan fazla kişi hayatını kaybetti. Yine resmi verilere göre ülkede 2 bin 600'den fazla kişi "iyileşmiş" olarak kabul ediliyor.

Ülkede martta 90 günlüğüne geceleri sokağa çıkma yasağı ilan edilmiş ve vatandaşlar ile oturum sahibi kişiler haricindekilere sınırlar kapatılmıştı.

twtcanli.jpg

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler