1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Sinan Oğan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacağını açıkladı
Sinan Oğan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacağını açıkladı

Sinan Oğan cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olacağını açıkladı

Milliyetçi Hareket Partisi'den ihraç edilen eski milletvekili Sinan Oğan, cumhurbaşkanı adayı olacağını söyledi.

Independent Türkçe
A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi'den (MHP) ihraç edilen eski milletvekili Sinan Oğan, katıldığı programda cumhurbaşkanlığı seçimleri zamanında yapılırsa aday olacağını açıkladı.

Eski MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan, CTT TV'de Korcan Karar ile 60 Dakika programına katıldı.

Sinan Oğan, Karar'ın "Cumhurbaşkanlığı seçiminde Sayın Erdoğan'ın muhtemel rakipleri kimler olabilir" sorusuna "Seçimler eğer zamanında yapılacaksa şu an muhtemel rakiplerinden birisiyle konuşuyorsunuz. Onu söyleyebilirim" diye yanıt verdi.

Oğan neden aday olacağını ise şu ifadelerle açıkladı:

"Türkiye'de nüfusun önemli bir kısmı genç nüfustan oluşuyor. Türk halkının büyük bir kısmı milliyetçi duygularla yoğrulmuş. Dünyada iki önemli rüzgar var. Bir: Genç liderleri dünya artık iş başına getiriyor. İnsanlar artık koşturan, koşan, çalışan, dünyayı okuyabilen genç lider istiyor. İkincisi: Artık milliyetçi, vatanını milletini seven liderlere ihtiyaç var."

"O sebeple bu şartları kendisinde gören bir siyasetçi olarak Türkiye'yi yönetme sevdasında olan bir siyasetçi olarak elbette ki bu hakkı kendimizde görüyoruz. Bununla ilgili çalışmamızı sürdürüyoruz. Ve inşallah günü zamanı geldiğinde de bunu hep beraber göreceğiz. Arkamda Türk milleti ve Türk milliyetçileri."

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler