1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Sisi yönetimi İhvan'ın üst düzey ismi Hayrat Şatır'ın tedavisine engel oluyor
Sisi yönetimi İhvan'ın üst düzey ismi Hayrat Şatır'ın tedavisine engel oluyor

Sisi yönetimi İhvan'ın üst düzey ismi Hayrat Şatır'ın tedavisine engel oluyor

Mısır'da Sisi yönetiminin, İhvan teşkilatının üst düzey isimlerinden Hayrat Şatır'ın tedavisine engel olduğu ifade ediliyor.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Mısır'da Sisi yönetiminin, Müslüman kardeşler (İhvan) teşkilatının üst düzey isimlerinden Hayrat Şatır'ın tedavisine engel olduğu ifade ediliyor.

New Khalij'in haberine göre, hareketin iki numaralı ismi olarak anılan Müslüman Kardeşler Teşkilatı Rehberlik Konseyi Başkan Yardımcısı Hayrat Şatır'ın tedavi talebine İçişleri Bakanlığı olumsuz yanıt verdi.

Güvenlik kaynaklarına dayandırılan haberde, Kahire güneyindeki Akrep Cezaevi'nde tutulan Şatır'ın kolon kanseri olduğu, masrafları kendi bütçesinden karşılanmak üzere tedavi görmeyi talep ettiği ancak bu talebin Mısır makamlarınca reddedildiği ifade edildi.

Sisi yönetimine yakın kaynaklar, mahkumların tedavi taleplerine olumlu yanıt verdiklerini öne sürse de bu iddialar doğrulanamıyor.

İhvan teşkilatının birçok üst düzey ismi, mahkumlara kötü muamele ile anılan Akrep Cezaevi'nde tutuluyor.

2013'teki darbeden bu yana çok sayıda İhvan lideri tutuklandı ve ağır cezalara çarptırıldı.

Teşkilatın önde gelen isimlerinden olan ve Mısır'ın ilk seçilmiş cumhurbaşkanı olarak görev yapan Muhammed Mursi, 17 Haziran'da çıkarıldığı mahkemede duruşma sırasında hayatını kaybetmişti.

Sisi yönetimi Mursi'nin kalp krizi geçirdiğini öne sürmüş, İhvan kaynakları Mursi'nin Sisi yönetimi tarafından öldürüldüğünü ifade etmişti.

Mursi'nin şüpheli ölümünün ardından, cezaevindeki İhvan teşkilatı tutuklularının durumu bir kez daha gündeme gelmişti.

Kaynak: Mepa News

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler