1. HABERLER

  2. AFGANİSTAN SAVAŞI

  3. Taliban: 2 ilçeyi daha ele geçirdik
Taliban: 2 ilçeyi daha ele geçirdik

Taliban: 2 ilçeyi daha ele geçirdik

Taliban kaynakları Afganistan'ın güneyinde 2 ilçenin daha ele geçirildiğini açıkladı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Taliban kaynakları Afganistan'ın güneyinde 2 ilçenin daha ele geçirildiğini açıkladı.

Mepa News'in yerel kaynaklardan edindiği bilgilere göre, Afganistan'ın güneyindeki Gazni ilinde Taliban ile Kabil hükümeti güçleri arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

Son birkaç haftadır bölgedeki çatışmaların yoğunlaştığını ifade eden kaynaklar, Taliban'ın destek yollarını kesmesi sebebiyle ABD destekli hükümetin bölgeye sevkiyat yapamadığını ifade ediyor.

Taliban: 2 ilçeyi daha ele geçirdik

Taliban sözcüsü Zebihullah Mücahid tarafından bugün yapılan açıklamada, Gazni iline bağlı Diyak ve Cegatu ilçelerinin Kabil hükümetine bağlı güçlerden ele geçirildiği ifade edildi.

Sözcü tarafından yapılan açıklamada, her iki ilçede yaşanan çatışmalarda Kabil hükümetine bağı güçlerden en az 15 kişinin öldürüldüğü, çok sayıda silah ve mühimmatın ele geçirildiği belirtildi.

Taliban'a bağlı silahlı güçler geçtiğimiz günlerde Cegatu ilçesini ele geçirmiş ancak bir süre sonra geri çekilmek zorunda kalmıştı. Bugün yapılan açıklamada ise Cegatu ilçesinde Kabil hükümetine ait askeri ve idari yapıların tamamının kontrol altına alındığı ifade edildi.

Kaynak: Mepa News

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler