1. HABERLER

  2. BİLİM VE TEKNOLOJİ

  3. Telegram'a Clubhouse benzeri 'sohbet odası' özelliği eklendi
Telegram'a Clubhouse benzeri 'sohbet odası' özelliği eklendi

Telegram'a Clubhouse benzeri 'sohbet odası' özelliği eklendi

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması Telegram, Clubhouse benzeri bir sesli sohbet özelliğiyle güncellendi.

A+A-

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması Telegram, Clubhouse benzeri bir sesli sohbet özelliğiyle güncellendi.

Teknovudu'dan Serhat Sarımlı'nın haberine göre, Telegram, ilk olarak Aralık ayında sesli sohbet desteğini almıştı ve bugünün güncellemesi, işlevselliğin 2.0 sürümünü tanıttı. Buradaki ilk önemli değişiklik, kanalların ve genel grupların yöneticilerinin artık “milyonlarca dinleyici için” sesli sohbetler düzenleyebilmesidir.

Bu özellik Clubhouse ve Twitter Spaces‘e çok benzer. Sesli sohbet için genel bir bağlantı oluşturabilir, ardından bunu diğer kişilerle paylaşabilir ve onları sesli sohbete katılmaya davet edebilirsiniz.

Sesli Sohbet başlatmak için, yönetici olduğunuz herhangi bir grup veya kanalın profilini açın, (⋮) veya (⋯) öğesine dokunun ve Sesli Sohbeti Başlat öğesini seçin.

Güncelleme ayrıca konuşmaları kaydetme desteği de getiriyor. Yöneticiler artık onları daha sonrası için kaydetmek üzere sesli sohbetlerden ado kaydedebilir ve ardından onları tekrar dinlemek için sohbeti kaçıran kişiler için yayınlayabilir. Telegram, kaydedilmekte olan sohbetlerin başlıklarının yanında kırmızı bir ışıkla işaretlendiğini not eder.

instabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler