1. HABERLER

  2. AMERİKA

  3. Trump 2020 kampanyasına başladı: ABD'yi büyük tutacağız
Trump 2020 kampanyasına başladı: ABD'yi büyük tutacağız

Trump 2020 kampanyasına başladı: ABD'yi büyük tutacağız

ABD'de Başkan Donald Trump, 2020 seçimleri için kampanya sürecini kilit öneme sahip Florida eyaletinden başlattı.

Deutsche Welle
A+A-

ABD Başkanı Donald Trump, 2020'de yapılacak başkanlık seçimlerinde bir kez daha sandıktan galip çıkmak için kampanya sürecini Florida eyaletinin Orlando kentinde düzenliği etkinlikle başlattı.

Trump, konuşmasında Beyaz Saray'daki görev süresi boyunca başkent Washington'daki düzeni altüst ederek, halk için ve halktan oluşan bir hükümet kurduğunu söyledi.

Trump, bir önceki seçimlerde kullandığı "Amerika'yı tekrar büyük yap" sloganına gönderme yaparak, "Amerika'yı büyük yapmaya devam edeceğiz ve sonrasında ABD'yi büyük tutumayı sağlayacağız" dedi. Yeni kampanyanın sloganı için destekçilerinin fikrini soran Trump'ın "Amerika'yı büyük tutacağız" sloganı kalabalıktan çoşkulu alkış desteği aldı.

Mitingin sonuna doğru vaatlerini açıklayan Trump, yeni bir göç sistemi, ticaret anlaşmaları, sağlık sistemi reformu sözü verdi. Trump ayrıca kanser dahil olmak üzere birçok hastalığa çare bulacaklarını ve AIDS'i Amerika'da bitireceklerini belirtti.

2020'de başkan seçilmemesi durumunda ülkenin kötüye gideceğini savunan Trump, Demokrat partinin adaylarını da eleştirdi. Trump, "2020'de Demokratlara verilen her oy, radikal sosyalizm ve Amerikan rüyasının yıkılması için verilen bir oydur" dedi. Rakiplerini ülkeye toplu göçü desteklemekle eleştiren Trump, yasadışı göçün Amerikalı orta sınıfı yok ettiğini belirtti. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler