1. HABERLER

  2. AMERİKA

  3. Trump: Askerlerin Suriye'de kalmasına yüzde yüz katılıyorum
Trump: Askerlerin Suriye'de kalmasına yüzde yüz katılıyorum

Trump: Askerlerin Suriye'de kalmasına yüzde yüz katılıyorum

ABD Başkanı Trump, Suriye'deki ABD askerini geri çekeceğini açıklamasından 2 ay sonra, ülkedeki askeri varlığı sürdürme konusuna yüzde yüz katıldığını belirtti.

A+A-

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump tüm Amerikan askerlerinin Suriye'den çekileceğini açıklamasından iki ay sonra Kongre üyelerine hitaben Ortadoğu ülkesinde askeri varlığı sürdürme konusuna yüzde 100 katıldığını belirtti.

Temsilciler Meclisi ve Senato'dan her iki partiye üye bazı üyeler 22 Şubat'ta Trump'a bir mektup göndererek Suriye'deki askeri gücün bir kısmını bırakma kararını alkışladıklarını yazmıştı.

NBC News tarafından içeriğine ulaşılan bu mektubun öne çıkarılan bir paragrafında "Sizler gibi biz de Suriye'de elde edilen kazanımların kaybedilmemesini, IŞİD'in geri dönmemesini, İran'ın cesaret kazanmamasını sağlamak ve kazanımlarımızı konsolide etmek ve Cenevre görüşmelerinde Amerika'nın çıkarları için en iyi sonuca ulaşmak istiyoruz" dendi.

Bu paragrafının altını çizen Trump doğrudan mektubun üzerine "Yüzde 100 katılıyorum. Hepsi yerine getiriliyor" yazıp imzalayarak cevapladı.

Trump geçen yıl sonunda Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la yaptığı telefon görüşmesi sonrası ani bir kararla Suriye'den çekileceğini duyurmuş sonrasında da tüm askerlerin ayrılacağını açıklamıştı. Geçtiğimiz ay ise 400 civarında askerin Suriye'de görev yapmaya devam edeceği bildirilmişti.

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler