1. HABERLER

  2. AMERİKA

  3. Trump: Biz sadece Tanrı önünde diz çökeriz
Trump: Biz sadece Tanrı önünde diz çökeriz

Trump: Biz sadece Tanrı önünde diz çökeriz

ABD Başkanı Donald Trump, isim vermeden 'Black Lives Matter' hareketini hedef alarak, "Biz sadece yüce Tanrı önünde diz çökeriz" dedi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

ABD'nin Bağımsızlık Günü'nden önce ülkesinin kurucu liderlerinin gölgesinde konuşan ABD Başkanı Donald Trump, "aşırı solcu faşizm"in kuşatması altında olduklarını söyledi.

Koronavirüs endişelerine rağmen Rushmore dağının önünde bir miting düzenleyen Trump'ın hedefinde, yine "ırkçı" olarak nitelendirdikleri heykelleri yıkan protestocular vardı.

Trump, ülkedeki en büyük anıtlardan birinin önünde, "Ülkemizde tarihimizin silinmesi, kahramanlarımızın adının kötüye çıkarılması, değerlerimizin yok edilmesi ve çocuklarımızın beyninin yıkanması için acımasız bir kampanya yürütülüyor" dedi. ABD lideri, "Öfkeli çeteler kurucularımızın heykellerini yıkıyor, en kutsal anıtlarımızı vandalize ediyor ve şehirlerimizde şiddet dalgaları yayıyor" diye konuştu.

Trump, "Aklınızdan çıkarmayın bu solcu kültürel devrim, Amerikan Devrimi'ni ortadan kaldırmak için dizayn edilmiş" ifadelerini kullandı. Trump, "Bizi susturmak istiyorlar, ancak biz susmayacağız" derken kalabalık, "ABD, ABD" diye slogan attı.

Sporcuların "Siyahilerin Hayatları Önemlidir" (Black Lives Matter) hareketine destek vermek için milli marş sırasında diz çökmesine de göndermede bulunan Trump, "Biz sadece yüce Tanrı önünde diz çökeriz" dedi.

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler