1. HABERLER

  2. AMERİKA

  3. Trump Demokratlara yüklendi: İşlenen suçları görmüyorlar
Trump Demokratlara yüklendi: İşlenen suçları görmüyorlar

Trump Demokratlara yüklendi: İşlenen suçları görmüyorlar

ABD Başkanı Trump, bir aydır kapalı olan federal hükümetin açılması için sunduğu öneriyi reddeden Demokratlara tepki gösterdi.

A+A-

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, 30 gündür kapalı olan federal hükümeti açmak için sunduğu yeni öneriyi geri çeviren Demokratlara sert tepki gösterdi.

ABD Başkanı, teklifi kabul etmeyeceklerini duyuran Demokratların Meclis Sözcüsü Nancy Pelosi'yi "radikal demokrat" olmakla ve "kontrolünü kaybetmekle" suçladı.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden görüşlerini paylaşan Trump, Demokratların teklifini henüz konuşmasına başlamadan reddettiklerini vurguladı.

Trump: Demokratların derdi 2020 başkanlık seçimleri

Trump, Pelosi ve "bazı Demokratları" hedef alarak "İşlenen suçları yada uyuşturucuyu görmüyorlar. Sadece, kazanamayacakları 2020'yi (ABD başkanlık seçimleri) görüyorlar. En iyi ekonomi! Ülke için doğru olan şeyi yapıp insanların işlerine gitmesine izin vermeliler." dedi.

Trump'ın Meksika sınırına duvar örmek için bütçeden 5.7 milyar dolar istemesini Demokratlar kabul etmeyince ABD tarihinin en uzun süreli federal hükümet kapanma krizi başladı. Hükümetin kapalı olması 800 bin federal memuru etkiledi.

Donald Trump ne önerdi?

Trump 19 Ocak'ta Beyaz Saray'da kameralar karşısına geçerek hükümeti açmak için yeni öneriler getirdi. Donald Trump, ülkede "hayalciler" olarak anılan, aileleriyle yasa dışı yoldan ABD'ye giriş yaptıklarında genç olan göçmenlere çalışma izni veren programın üç yıl daha devam edebileceğini açıkladı.

Trump, savaş ve felaketlerden kaçarak ABD'ye sığınan Geçici Koruma Statüsü'ne sahip kişilere de üç yıllık koruma verilebileceğini söyledi.

ABD Başkanı buna karşılık ülkenin güney sınırına yasa dışı göçmen girişini önlemek amacıyla yapmak istediği "Meksika Duvarı" için 5.7 milyar dolar istemekten vazgeçmediğini duyurdu.

Demokrat Partili Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Trump'ın önerilerini henüz açıklanmadan, basına sızan ilk bilgiler çerçevesinde reddetti. Pelosi, Trump'ın yeni teklifi için "daha önce kabul edilmeyen girişimlerin bir derlemesi" yorumunu yaptı. Pelosi, Başkan Trump'ın tekliflerinin "iyi niyet" göstermediğini söyleyip "kabul edilemez" dedi.

Trump: Nancy Pelosi bir radikal demokrat

ABD Başkanı, tweetlerinde Pelosi'ye ateş püskürdü.Trump, "Nancy Pelosi o kadar akıl dışı davrandı o kadar siyasetin sol kanadına doğru gitti ki şimdi artık resmen bir radikal demokrata dönüştü. Pelosi'yi "kontrolü kaybetmekle" suçlayan Başkan, Kongre'de temsil ettiği bölgede yer alan San Francisco'yu işaret ederek "Sokaklarını temizle, iğrençler."dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Hakaret içeren ve imla kurallarına dikkat edilmeden yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler