1. HABERLER

  2. SURİYE

  3. Trump: Kürtler İkinci Dünya Savaşı'nda bize yardım etmedi
Trump: Kürtler İkinci Dünya Savaşı'nda bize yardım etmedi

Trump: Kürtler İkinci Dünya Savaşı'nda bize yardım etmedi

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye'den asker çekme kararını "Kürtler kendi toprakları için savaşıyor. Bize İkinci Dünya Savaşı'nda yardımcı olmadılar" sözleriyle savundu.

A+A-

Gazetecilerin Suriye operasyonuyla ilgili sorularını yanıtlayan ABD Başkanı Donald Trump şöyle konuştu:

"Kürtler şimdi kendi toprakları için savaşıyor, bunu anlamanız gerekiyor, kendi topraklarını savunuyorlar. Bugün birisi çok güçlü bir makale yazmış konuyla ilgili, Kürtler İkinci Dünya Savaşı'nda bize yardımcı olmadı, Normandiya Çıkarması'nda yardımcı olmadılar. Diğer birçok savaşta olmadıkları gibi. Bize ancak kendi topraklarında yardımcı oldular. Bu farklı bir şey. Ayrıca Kürtlere yardımcı olmak için devasa meblağlar harcadık, mühimmat, silah, maddi yardım. Tüm bunlardan yola çıkarak Kürtleri sevdiğimizi söyleyebilirim."

Trump ayrıca Suriye'de Kürt güçlerinin elinde bulunan IŞİD militanlarının kaçması durumunda, ABD'ye değil, Avrupa'ya gideceklerini söyledi.

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler