1. HABERLER

  2. AMERİKA

  3. Trump: Nobel barış ödülü benim hakkım
Trump: Nobel barış ödülü benim hakkım

Trump: Nobel barış ödülü benim hakkım

ABD Başkanı Donald Trump, Nobel barış ödülünü kendisinin alması gerektiğini söyledi.

A+A-

ABD Başkanı Donald Trump, Nobel barış ödülünün dürüst bir şekilde dağıtılmadığını ileri sürerek, gerçekten yaptığı birçok şey yüzünden kendisinin de bu ödülü alması gerektiğini iddia etti.

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu toplantıları dolayısıyla New York’ta bulunan Trump, burada yaptığı bir konuşmada, “Yaptığım bir çok şeyden dolayı ben de Nobel barış ödülü alabilirim, eğer bu ödül dürüst bir şekilde dağıtılsaydı, ancak durum böyle değil.” dedi.

"Obama'nın kendisine niye verildiği konusunda fikri yoktu"

Barack Obama’ya göreve gelir gelmez bu ödülün verildiğini hatırlatan Trump, “O, kendisine bu ödülün niye verildiği konusunda fikri bile yoktu. Biliyor musunuz? Benim de onunla tek hemfikir olduğum konu bu.” ifadesini kullandı.

ABD’de Cumhuriyetçiler, bir süredir Kuzey Kore ile yeniden yakınlaşmayı sağladığı için Trump’a da bu ödülün verilmesi gerektiği görüşünü dile getiriyor.

Obama dışında, Theodore Roosevelt, Woodrow Wilson ve Jimmy Carter, Nobel barış ödülünü alan diğer ABD cumhurbaşkanları içinde yer alıyor.

haber-altliklari.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler