1. HABERLER

  2. AMERİKA

  3. Trump tweet attı: Türkiye önemli bir ticari ortak, Erdoğan 13 Kasım'da ziyaretime gelecek
Trump tweet attı: Türkiye önemli bir ticari ortak, Erdoğan 13 Kasım'da ziyaretime gelecek

Trump tweet attı: Türkiye önemli bir ticari ortak, Erdoğan 13 Kasım'da ziyaretime gelecek

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter mesajında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı 13 Kasım'da ABD'de ağırlayacağını yazdı.

Independent Türkçe
A+A-

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'nin Suriye operasyonu ve ABD'nin bölgedeki askerlerini çekme kararının ardından Twitter üzerinden Türkiye ile ilgili mesajlar paylaşmaya devam ediyor. 

Dün, Türkiye'yi ekonomik anlamda tehdit eden bir tweet yazan Trump, bugün yazdığı Twitter mesajında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı 13 Kasım'da ABD'de ağırlayacağını söyledi. 

Trump, "Kimse Türkiye'nin ABD'nin önemli bir ticari ortağı olduğunu unutmamalı" dedi. Trump'ın son attığı Twitter mesajında Türkiye ile ticaret ortaklığının yanı sıra F-35 savaş uçaklarının çelik parçalarının Türkiye tarafından üretildiğini anımsatması dikkat çekti:

"Birçokları Türkiye'nin ABD'nin büyük bir ticaret ortağı olduğunu unutuyor. Türkiye, F-35'lerin çelik gövdesini yapıyor. Türkiye ayrıca İdlib bölgesinde birçok hayatın kurtarılmasına konusunda bana yardım etti. Ayrıca hatırlanması gerekir ki en önemlisi Türkiye NATO'nun önemli bir üyesi. (Cumhurbaşkanı Erdoğan) 13 Kasım'da ABD'de ziyaretime gelecek."

24 Eylül'de Türkiye ile ABD arasındaki ticaret hacminin 76 milyar dolar daha arttırılarak 100 milyar dolara çıkarılabileceği iddia edilmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce defalarca Türkiye'nin F-35 savaş uçaklarının proje ortağı olduğunu hatırlatmıştı.  Türkiye'nin Rusya'dan S-400 hava savunma sistemi alımının ardından Ankara ile Washington arasındaki F-35 alımı anlaşması askıya alınmıştı.

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler