1. HABERLER

  2. ORTADOĞU

  3. Trump’ın Özel Temsilcisi: Mahmud Abbas'a güveniyorum
Trump’ın Özel Temsilcisi: Mahmud Abbas'a güveniyorum

Trump’ın Özel Temsilcisi: Mahmud Abbas'a güveniyorum

ABD Başkanı Donald Trump’ın Özel Temsilcisi Jason Greenblatt, Filistin Yönetimi liderleriyle resmi olmayan görüşmeler yaptığını belirtti.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

ABD Başkanı Donald Trump’ın Uluslararası Müzakereler Özel Temsilcisi Jason Greenblatt, Filistin Yönetimi liderleriyle resmi olmayan görüşmeler yaptığını belirtti.

Filistin Enformasyon Merkezi'nin haberine göre, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararının ardından Amerikan yönetimiyle tüm iletişimin kesildiğini açıklamıştı.

Amerikan El-Hurra kanalına konuşan Greenblatt, görüştüğü Filistinli liderlerin isimlerinin deşifre olmaması için dikkatli davrandıklarını söyledi.

"Görüştüğüm herkes odamdan çıkarken isminin açıklanmamasını istiyor. Bu üzücü bir şey. Fakat gerçek bu." diyen Greenblatt, görüştüğü Filistinli liderlerin anlaşmazlığın aşılabileceğine dair ümit verdiklerini ifade etti.

Greenblatt, gizlice görüştüğü Filistinli liderlerin Mahmud Abbas, Filistin Yönetimi veya Filistin Kurtuluş Örgütü adına değil kendi adlarına konuştuklarını bildirdi.

Filistinli liderlere kapısının daima açık olduğunu dile getiren Greenblatt, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’a güvendiğini söyledi.

Greenblatt, "Şu an bazı soru işaretleri var fakat siyasi planı (Yüzyılın Anlaşması'nı) gördüğü zaman Filistin halkı için bir şeyler yapma çabasını göreceğini ümit ediyorum." dedi.

Amerikalı özel temsilci, Abbas’ın konuya ciddi olarak yaklaşmasını, planı iyice okuyarak İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’yla müzakere etmesini beklediklerini söyledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler