1. HABERLER

  2. AMERİKA

  3. Trump'ın Twitter hesabı açıldı
Trump'ın Twitter hesabı açıldı

Trump'ın Twitter hesabı açıldı

Twitter'ın sahibi Elon Musk, yaptığı anketin ardından eski ABD Başkanı Donald Trump'ın Twitter hesabının açılacağını söyledi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Elon Musk, sosyal medya platformu üzerinden yaptığı anketin ardından eski ABD başkanı Donald Trump'ın Twitter'a dönmesine izin verileceğini söyledi. Açıklamadan kısa süre sonra Trump'ın kapalı haldeki hesabı yeniden erişime açıldı.

24 saatlik Twitter anketinin tamamlanmasının ardından paylaşımda bulunan Musk, "İnsanlar, ne istediğini söyledi. Trump'ın dönmesine izin verilecek. Vox Populi, Vox Dei. (Halkın sesi, Tanrı'nın sesidir)" ifadelerini kullandı.

ekran-resmi-2022-11-20-10-55-10.png

Musk'ın açıklamasından kısa süre sonra kapalı '@realDonaldTrump' hesabının erişime açıldı.

Eski Twitter yönetimi Trump'a 6 Kasım 2021 Kongre saldırısından sonra "daha fazla şiddete teşvik etme olasılığı" nedeniyle süresiz yasak getirmişti.

Donald Trump'ın Twitter hesabının açılması ABD başkanlık seçimlerine yeniden aday olduğunu açıklamasından kısa bir süre sonra geldi.

whtspp.jpg

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler