1. HABERLER

  2. AMERİKA

  3. Trump'tan 'uyuşturucu kartelleri' kararı: Beklemeye alıyoruz
Trump'tan 'uyuşturucu kartelleri' kararı: Beklemeye alıyoruz

Trump'tan 'uyuşturucu kartelleri' kararı: Beklemeye alıyoruz

ABD Başkanı Donald Trump Meksikalı uyuşturucu kartellerinin 'terör grubu' ilan edilmesi sürecini beklemeye aldıklarını söyledi.

A+A-

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador'un talebi üzerine uyuşturucu kartellerinin 'terör grubu' ilan edilmesine "Geçici olarak beklemeye alıyoruz" dedi.

ABD Başkanı Trump, "Meksikalı uyuşturucu kartellerinin 'terör grubu' ilan edilmesine yönelik gerekli tüm sürecin tamamlandığını her şeyin hazır olduğunu ancak çok sevdiğim, saygı duyduğum ve bizimle çok iyi çalışan bir insan olan Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador'nu talebi üzerine, bu süreci geçici olarak beklemeye aldık. Bu saldırgan ve sürekli büyüyen örgütlere yönelik kesin bir çözüm için birlikte ortak mücadele edeceğiz" ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Trump, Kasım ayında, Meksikalı uyuşturucu kartellerini 'terör grubu’ olarak ilan edeceklerini açıklamış, Meksika uyuşturucu kartellerinin 100 bin Amerikalının ölümünden sorumlu olduğunu söylemişti.

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler