TSK İdlib'de rejim mevzilerini vurdu

TSK İdlib'de rejim mevzilerini vurdu

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı topçuların İdlib'in doğusundaki rejim mevzilerini hedef aldığı bildirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) bağlı topçuların İdlib'in doğusundaki rejim mevzilerini hedef aldığı bildirildi.

Bölge kaynaklarından edinilen bilgilere göre Rusya ve İran destekli Beşar Esed rejimine bağlı güçlerin gerçekleştirdiği top atışlarının ardından TSK'ya bağlı topçular rejim mevzilerini füze atışlarıyla ateş altına aldı.

İdlib'in doğusundaki Sarmin beldesinde konuşlu TSK unsurlarının, rejim mevzilerine yönelik en az 3 kısa-orta menzilli füze atışı gerçekleştirdiği ifade edildi.

Kaynaklar, TSK'nın atışları sonrasında Rusya ve İran destekli güçlerin Sarmin beldesini hedef alan topçu atışları gerçekleştirdiğini aktarıyor.

Türkiye'nin askeri konuşlanmasını günden güne artırdığı İdlib'de bir süredir Rusya ve İran tarafından desteklenen rejim güçlerinin kara saldırılarında artış yaşanıyor.

Rusya'nın geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirdiği hava saldırılarının ardından bölgede teyakkuza geçen rejim güçleri, İdlib'in güneyindeki Cebel Zaviye bölgesini belli aralıklarla kara bombardımanına tutuyor.

Kaynak: Mepa News

 

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.