TSK, İdlib'deki M4 karayoluna güvenlik kameraları yerleştiriyor

TSK, İdlib'deki M4 karayoluna güvenlik kameraları yerleştiriyor

Türk Silahlı Kuvvetleri, M4 karayolunun İdlib kırsalındaki noktalarına güvenlik kameraları yerleştirmeye başladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri, (TSK) M4 karayolunun İdlib kırsalındaki bazı noktalarına güvenlik kameraları yerleştirmeye başladı.

Bölge kaynaklarından edinilen bilgilere göre TSK, İdlib'in güneyindeki Eriha beldesinden başlayarak batıdaki Badama kasabasına kadar M4 karayolu üzerindeki belli noktalara güvenlik kameraları yerleştirmeye başladı.

Kameraların yerleştirilmesindeki amacın yol üzerinde TSK unsurlarını hedef alan saldırılar olduğunu aktaran bölge kaynakları, kameralarla yolun sürekli olarak izlenmesinin planlandığını belirtti.

TSK, kısa bir süre önce de M4 karayolu üzerinde güvenliği sağlamak amacıyla, desteklenen muhaliflerin konuşlandırılacağı nöbet kuleleri yerleştirmişti. 

Son dönemde İdlib'de Türk Silahlı Kuvvetleri ve Rus askeri güçlerini hedef alan saldırılarda artışlar yaşanıyor. Bu sadırılardan sonuncusu İdlib'in güneybatı kırsalındaki Ayn Hamra yerleşimini M4 karayolu ekseninde meydana gelmişti.

Saldırıda yol güvenliği sağlayan Türk askerlerine motosikletten ateş açılmış, 2 Türk askerinin yaralandığı ifade edilmişti.

Kaynak: Mepa News

twtbanner-001.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.