1. HABERLER

  2. AFRİKA

  3. Tunus Meclis Başkanı Gannuşi hastaneye kaldırıldı
Tunus Meclis Başkanı Gannuşi hastaneye kaldırıldı

Tunus Meclis Başkanı Gannuşi hastaneye kaldırıldı

Tunus Meclis Başkanı ve Nahda Hareketi lideri Raşid el-Gannuşi'nin koronavirüs nedeniyle sağlık durumunun kötüleştiği ve başkentteki askeri hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Tunus Meclis kaynakları tarafından yapılan açıklamada, "Gannuşi'nin sağlığı bir süre önce yakalandığı Kovid-19'un etkileri sonucu kötüleşti ve askeri hastaneye nakledilmesi gerekti" dedi.

Doktorların Gannuşi'nin hala Kovid-19'un yansımalarından dolayı sağlık sıkıntısı yaşadığını doğruladığını belirten kaynaklar, "Gannuşi'nin durumu şu anda stabil ve doktorlar bu gece hastaneden ayrılabileceğini onayladı" diye konuştu.
Gannuşi, dün akşam rahatsızlanmış ve kaldırıldığı hastanedeki tedavisinin ardından buradan ayrılmıştı.

"Ülkeden ayrılmayı düşünmüyor"

Gannuşi'nin yardımcısı Mahir Mezyub da Facebook hesabından yaptığı açıklamada, Gannuşi'nin yurt dışında tedavi görmek istediği yönündeki haberlerin doğru olmadığını, Gannuşi'nin ülkeden ayrılmayı düşünmediğini ve düşünmeyeceğini bildirdi.

Gannuşi'nin siyasi danışmanı Riyad eş-Şuaybi geçen hafta yaptığı açıklamada, bir süre önce Kovid-19'a yakalanan Gannuşi'nin iyileştiğini, bir haftalık tedavinin ardından hastaneden taburcu edildiğini ve sağlık durumunun çok iyi olduğunu ifade etmişti.

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.