1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. "Türkiye Karadeniz'de önemli enerji kaynakları keşfetti"
"Türkiye Karadeniz'de önemli enerji kaynakları keşfetti"

"Türkiye Karadeniz'de önemli enerji kaynakları keşfetti"

Türkiye'nin Karadeniz'de iki büyük enerji kaynağı keşfettiği öne sürüldü.

Independent Türkçe
A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın cuma günü “Türk milletine müjde vereceğini” açıklamasının ardından Reuters da Türkiye'nin Karadeniz'de enerji kaynağı bulduğunu yazdı.

Konuyla yakından ilgili kişiler haber ajanslarına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Cuma günü bir müjde vereceğiz. İnanıyorum ki Türkiye'de yeni bir dönem başlayacak. Açıklarsam bu işin heyecanı kaybolur" açıklamasından sonra konuştu.

Reuters'a konuşan bir yetkilinin, biri ciddi büyüklükte olmak üzere Karadeniz'de iki bölgede enerji kaynağı bulunduğunu ifade ettiği aktarıldı.

Bloomberg ise isimleri açıklanmayan iki yetkiliye dayandırdığı haberinde Türkiye'nin Karadeniz'de bir enerji kaynağı bulduğunu, bulunan kaynağın da yüksek ihtimalle doğalgaz olduğunu belirtti. Söz konusu iki yetkilinin bulunan enerji kaynağının büyüklüğü, derinliği ve çıkarma zorluğuna yönelik ise bilgi paylaşmadığı ifade edildi.

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler