1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Erdoğan: Cuma günü tüm milletimize bir müjde vereceğiz
Erdoğan: Cuma günü tüm milletimize bir müjde vereceğiz

Erdoğan: Cuma günü tüm milletimize bir müjde vereceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'Doğu Akdeniz’de dayatılmaya çalışılan Sevr’e boyun eğmeyeceğiz' ifadelerini kullandı.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'daki Kalyon Güneş Teknolojileri Fabrikası açılış törenindeki konuşmasında Doğu Akdeniz'deki gelişmelerle ve Covid-19 salgınıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin Doğu Akdeniz politikasına değinen Erdoğan "Hiçbir sömürgeci güç ülkemizi bu bölgede var olduğu tahmin edilen zengin petrol ve doğal gaz kaynaklarından mahrum bırakamaz" diye konuştu.

Erdoğan "Özellikle Doğu Akdeniz’de ne işimiz var diye soran muhalefetin bu hususları iyi öğrenmesini istiyorum. Türkiye’nin Doğu Akdeniz'den Libya'ya kadar farklı cephelerde yürüttüğü mücadele bir istikbal mücadelesidir. Bugün Doğu Akdeniz’de dayatılmaya çalışılan Sevr’e boyun eğmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

"Vaka sayısında artış olsa da Covid-19 salgını kontrol altında"

Son dönemde vaka sayısında artış olsa da Covid-19 salgını kontrol altında olduğunu bildiren Erdoğan, bazı sıkıntılarla karşılaşılmasına rağmen Türk ekonomisinin salgın öncesi ivmesini yakaladığını belirtti.

Salgının üretimden ticarete, eğitimden turizme kadar günlük yaşantının her adımını etkilediğini kaydeden cumhurbaşkanı, Türkiye'nin bu salgını en başarılı şekilde yöneten nadir ülkelerden birisi olduğunu söyledi.

Erdoğan'dan müjde

Erdoğan ayrıca cuma günü duyuracakları yeni müjde ile Türkiye'de yeni bir dönem açılacağını şu sözlerle kaydetti:

"Cuma günü tüm milletimize bir müjde vereceğiz, biz de bu müjdenin hayalleri rüyası içindeyiz Cuma günü inşallah bu müjdeyi tüm milletimize vermek suretiyle Türkiye'de yeni bir dönemin açılacağına da şimdiden inanıyorum".

"Enerjide dışa bağımlılık bir tehdit unsuru"

Türkiye'nin yenilenebilir kaynaklardan elektrik üretiminin temmuz sonu itibari ile yüzde 40,2’ye yükseldiğin belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan enerjide dışa bağımlılığın sadece cari denge açısından değil aynı zamanda enerji güvenliği açısından da bir tehdit unsuru olduğunu söyledi.

uygulamabanner.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler