Türkiye ve Katar savunma bakanları Libya'da

Türkiye ve Katar savunma bakanları Libya'da

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Katar Savunma Bakanı Halid bin Muhammed el-Atiyye temaslarda bulunmak üzere Katar'da bir araya geldi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Katar Savunma Bakanı  Halid bin Muhammed el-Atiyye ve iki ülkenin Genelkurmay başkanları temaslarda bulunmak üzere Katar'da bir araya geldi.

Bakan Akar ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler'in ziyareti dolayısıyla Mitiga Havaalanı'nda askeri tören düzenlendi.

Türk heyetinin Libya'ya indiği anlar:

CNN Türk'ün paylaştığı bilgilere göre, "Akar ve Güler, öncelikle Türk askerlerinin bulunduğu merkezi ziyaret edecekler. Akar ve Güler, geçtiğimiz ay da Trablus'a gidip, orada faaliyet yürüten Türk güçlerine komuta eden komutanlarla bir araya gelmişlerdi. Ardından da Libya açıklarında bulunan Türk fırkateynlerini ziyaret etmişlerdi.

Katar heyetinin Libya'ya indiği anlar:

Bakan Akar, Trablus'ta Katarlı mevkidaşıyla bir araya gelecek. Bölgesel anlamda yüksek öneme sahip bu görüşmenin Libya özelinde çeşitli konularda işbirliğini kapsadığı düşünülüyor.

uygulamabanner.jpg

İlgili Haberler
Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.