1. HABERLER

  2. KORONAVİRÜS

  3. Türkiye'den koronavirüsün görüldüğü Irak ve İtalya için seyahat uyarısı
Türkiye'den koronavirüsün görüldüğü Irak ve İtalya için seyahat uyarısı

Türkiye'den koronavirüsün görüldüğü Irak ve İtalya için seyahat uyarısı

Koronavirüsün hızla yayılması üzerine Dışişleri Bakanlığı Irak ve İtalya için seyahat uyarısında bulundu.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Koronavirüsün hızla yayılması üzerine Dışişleri Bakanlığı Irak ve İtalya için seyahat uyarısında bulundu.

Bakanlığın internet sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre, her iki ülkeye seyahat edecek olan Türk vatandaşlarına uyarı yapıldı.

Açıklamalarda şu ifadeler yer aldı:

Irak

"Irak’ta Koronavirüsü (COVID-19) vakalarının sayısı ülke çapında artış eğilimindedir.

Bu çerçevede, vatandaşlarımızın zorunlu olmadıkça Irak’ın Koronavirüs vakaları görülen bölgelerine seyahat etmemeleri, Irak’a seyahat etmeleri halinde vakaların yoğun olarak görüldüğü bölgelerden uzak durmaları önemle tavsiye olunur.

Irak’ta ikamet eden veya Irak’a seyahat etmek zorunda olan vatandaşlarımızın sağlık önlemlerine azami riayet etmeleri, Bağdat Büyükelçiliğimiz ve Erbil Başkonsolosluğumuz ile Irak ulusal makamları ve Dünya Sağlık Örgütü’nün açıklama ve uyarılarını yakından takip etmeleri önem arzetmektedir."

İtalya

"İtalya’da Koronavirüs (COVID-19) vakalarında ve bu virüs kaynaklı ölümlerde son günlerde artış yaşandığı gözlemlenmektedir.

Bu çerçevede, vatandaşlarımızın, zorunlu olmadıkça, İtalya’nın Koronavirüs vakaları görülen bölgelerine seyahat etmemeleri önemle tavsiye olunur.

Öte yandan, İtalya’da ikamet eden veya bu ülkeye seyahat etmek zorunda olan vatandaşlarımızın sağlık önlemlerine azami düzeyde riayet etmeleri; Roma Büyükelçiliğimiz ve Milano Başkonsolosluğumuz ile İtalyan resmi makamları ve Dünya Sağlık Örgütü’nün açıklama ve uyarılarını yakından takip etmeleri önem arzetmektedir."

twtbanner-001.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler