1. HABERLER

  2. SURİYE

  3. 'Türkiye'nin Tel Rıfat ve Münbiç talebi Rusya tarafından reddedildi'
'Türkiye'nin Tel Rıfat ve Münbiç talebi Rusya tarafından reddedildi'

'Türkiye'nin Tel Rıfat ve Münbiç talebi Rusya tarafından reddedildi'

Rus Sputnik ajansı, üst düzey bir Türk kaynağına dayandırdığı haberinde Türk ve Rus heyetlerinin Ankara'daki görüşmelerinden herhangi bir sonuç çıkmadığını aktardı.

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Rus Sputnik ajansı, yetkili bir Türk kaynağına dayandırdığı haberinde, ''Türk ve Rus heyetlerinin Ankara'daki görüşmelerinin ardından herhangi bir anlaşmaya varılmadığını'' aktardı.

Aktarılan habere göre, ''Türk tarafının Münbiç ve Tel Rıfat kentlerinin yönetiminin TSK'ya devredilmesini önerdiğini, Rusya'nın ise Türkiye'nin İdlib'deki gözlem noktalarından çekilmesini talep ettiğini'' ancak önerileri her iki tarafça reddedildi.

Türkiye, Rusya'nın ''rejim tarafından kontrol edilen bölgelerdeki gözlem noktalarından çekilme, bölgedeki kuvvetlerinin sayısını azaltma'' önerisini reddetmişti.

Öte yandan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, rejim güçlerinin İdlib'deki ihlallerinin devam etmesi halinde Suriye'deki siyasi sürecin sona ereceği uyarısında bulundu.

Çavuşoğlu, ''Türkiye'nin İdlib bölgesinde ateşkesi sürdürmesi gerektiğini'' vurgulayarak, Rus tarafı ile görüşmelerin çok verimli olmadığını kaydetti.

Kaynak: Mepa News

tg-003.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.