1. HABERLER

  2. BİLİM VE TEKNOLOJİ

  3. Twitter'da 'resmi onay' dönemi
Twitter'da 'resmi onay' dönemi

Twitter'da 'resmi onay' dönemi

Elon Musk’ın satın aldığı Twitter, artık büyük hesapların 'resmi onay’ işareti alacağını duyurdu

Mepa News | Haber Merkezi
A+A-

Yeni uygulamaya göre, devlet kurumları, uluslararası kuruluşlar, şirketler, büyük medya kuruluşları ve bazı tanınmış kişiler, Twitter'da “resmi onay” işareti alacak.

Bu kurum, kuruluş ve şahıslarla ilgili sosyal medya hesaplarına, onları diğer kullanıcılardan ayırmak için gri bir “resmi onay” işareti verilecek.

Twitter Blue Hizmeti Başkanı Esther Crawford sosyal medya ağından yaptığı açıklamada, devlet hesapları, ticari şirketler, iş ortakları, büyük medya kuruluşları, yayıncılar ve bazı tanınmış kişiler ilgili belirli hesapların, onları diğer kullanıcılardan ayırmak için gri bir “resmi onay” işareti alacağını duyurdu.

Twitter daha önce yaptığı açıklamada aylık yaklaşık 8 dolarlık abonelik ücreti ödemeyenlerin, hesabının doğruluğunun şirketçe teyit eden “mavi tik” kontrolünün sona ereceğini duyurmuştu.

Bu uygulamanın ABD ara seçimlerinden sonra başlayacağı bildirilmişti.

Tesla ve SpaceX şirketlerinin de sahibi Musk’ın son olarak ABD ara seçimlerinde Cumhuriyetçilere oy verilmesini istemesi ve şirket içinde çok sayıda kişinin işine son vermesi geniş yankı uyandırmıştı.

Kaynak: Euronews

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yorumların her türlü cezai ve hukuki sorumluluğu yazan kişiye aittir. Mepa News, yapılan yorumlardan sorumlu değildir. Her bir yorum 600 karakterle (boşluklu) sınırlıdır.
İlgili Haberler